Dolce Vita Halı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Taşkıran Bloomberg Tv Kanalında Gündemi Değerlendirdi.

15 Şubat 2024

Dolce Vita’dan yeni yatırım

Dolce Vita’nın İzmir’de açacağı yeni fabrikası önümüzdeki günlerde faaliyete başlayacak.Geçtiğimiz günlerde franchising mağazalar vereceğini duyuran Dolce Vita Halı, pandemi koşullarına rağmen yatırımlarına devam ediyor. Son olarak İzmir’de Massimo markası için bir fabrika kurulacağını söyleyen Dolce Vita Halı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Taşkıran: “Dolce Vita olarak içinde bulunduğumuz pandemi döneminin sebep olduğu ekonomik krize rağmen sektör ve kullanıcıları adına yatırım çalışmalarına devam ediyoruz. Bununla alakalı İzmir–Işıkkent’te kurduğumuz fabrikayı 1 ay içerisinde açmayı planlıyoruz. Şuanda son hazırlıklar tamamlanıyor. Bunların tamamlanması ve üretim tezgahlarının bitimi ile birlikte faaliyet geçeceğiz.” dedi.

Haberin Devamını Oku

Halı sektörünün ilk franchaising markası Dolce Vita olacak

 Dolce Vita Halı ‘Tarzını Seç’ sloganı ile yeni yatırımcılarını bekliyor.

Temelleri 1980 yılında Mehmet Taşkıran tarafından atılan, 2009 yılında ise Dolce Vita Halı olarak isimleşen marka, alanında Türkiye’de ilk defa franchaising sistemine geçen markası olacak. Franchaising sistemi tanıtımı için Antalya’da lansman düzenleyen Dolce Vita Halı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Taşkıran, 40 yıldır halıcılık ile uğraşan bir aile olduklarını belirterek 2021 yılında Türkiye genelinde 20 bayilik mağazası vermeyi hedeflediklerini söyledi. Taşkıran, sloganlarının ‘Tarzını seç’ olduğunun altını çizerek herkesin Dolce Vita’yı seçmesi için bir nedeni olduğunu vurguladı

Haberin Devamını Oku

Dolce Vita 5 Yeni Mağaza Daha Açacak

Dolce Vita, 2020 içerisinde Almanya merkezli, daha sonra ise ABD’de mağazacılık ve online operasyonun ağırlıklı olduğu bir şirket kurma kararı aldı.

Yeni normalleşme süreci ile birlikte markalarda bu süreçte nasıl bir yol izleyeceklerini belirlemeye devam ediyor. Önümüzdeki dönemde markalaşmanın önemini bilerek mağazalaşmayı arttıracaklarını söyleyen Dolce Vita Halı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Taşkıran, bu sebepten AVM’lerde 5 yeni mağaza açacaklarını açıkladı. Bu ortamda ticaretin artık daha da gerçekçi olacağını ifade eden Taşkıran, bu süreci bizim için değerlendirdi.

Haberin Devamını Oku

Dolce Vita yurtdışına açılıyor

2019’da iç yapılanmasını genişleten Dolce Vita, 2020 yılında yurtdışına açılıyor.

2019 yılında 2 mağaza açıp bir de marka tanıtan Dolce Vita Halı, artık yurtdışında da hizmet verecek. İhracatta özellikle ülke bazlı marka distribütörlükleri vermek istediklerini belirten Dolce Vita Halı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Taşkıran, yeni yapılanmaları hakkında bilgi verdi. Yeni nesle teknolojiyi kullanarak ulaştıklarını ve onlardan ilham aldıklarını söyleyen Taşkıran, kurumsallaşmanın önemine dikkat çekti.

Haberin Devamını Oku