Oturma Odasına Halı Seçiminiz İçin Dört Püf Noktası

Dolce Vita Halıları odalarınız için değerli bir tamamlayıcıdır. Ayrıca çok özel bir amaca da hizmet etmektedirler.

Halı, sadece yere serilen bir eşya değildir. Dolce Vita Halıları, renk ve desenleri ile sizin yaşam tarzınızı belirler ve evinizin dekorasyonunu tamamlar. Dolce Vita halılarından seçeceğiniz modele göre hav ve toz çıkarmaz özelliği ile alerjik ve astım rahatsızlıkları olanlar içinde kullanılabilen yumuşacık halılara sahip olabilirsiniz.

Bu yazıda, oturma odanız için bir halı seçmenin püf noktalarından bahsedeceğiz.

 

1. Dayanıklılık

Oturma odası doğası gereği hareketin yoğun olduğu bir odadır. Seçeceğiniz halının Dolce Vita Halıları gibi dayanıklı olması önemlidir. Alacağınız halının üzerine ne kadar basıldığı, hangi sıklıkla süpürüldüğü ve çocukların oyun alanı olması gibi sebeplerle dayanıklılığı ve yumuşaklığı önemli bir hale gelmektedir.


2. Malzeme

Oturma odanıza seçeceğiniz halının iplik türü sadece nasıl görüneceğini değil, ne kadar dayanıklı olacağını da etkileyecektir. Aynı zamanda halının uçlarının saçaklı mı yoksa overlok mu olacağı da önemlidir.

Bazı iplik çeşitleri;

Polyester
Polyester iplik, su bazlı lekelere karşı dayanıklıdır ve üzerine basıldığında yumuşaklık hissi verir. Renkleri en net biçimde gösterir. Kolay temizlenebilir olması tercih sebeplerinden biridir. Hav ve toz vermeyen yapısı ile alerjik ve astım rahatsızlığı olanlar için en ideal iplik çeşididir.


Polipropilen
Polipropilen iplik, neme ve küfe dayanıklı olması ile öne çıkmaktadır. Bu özellikleri sayesinde hem iç hem de dış mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilirsiniz. Hav ve toz vermeyen yapısı ile alerjik ve astım rahatsızlığı olanlar için en ideal iplik çeşididir.


Akrilik
Akrilik iplik, yapısı bakımından yüne en yakın olan iplik olarak gösterilmektedir. Küflenmeye karşı dayanıklılığı oldukça yüksektir. Ayrıca güneş ışınlarına karşı renk ve iplik yapısı da oldukça dayanıklıdır.

Viskon İplik
Viskon iplik, doğal liflerden üretilen yumuşak ve parlak bir görünümlü ipliklerdir. Yumuşak ve parlak dokusu ile evinizdeki iç mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sahip olduğu doku sayesinde zengin ve aydınlık bir görünüm yaratırlar.

3. Temizlik

Oturma odası evinizin en çok kullanılan alanlarından biridir. Bu sebeple katı ve sıvı ürünlere bağlı lekelenmeler meydana gelebilir. Kolay temizlenebilen bir halı, oturma odanız için en mükemmel seçimdir. Bunun için Dolce Vita Halının polyester iplikli halılarından tercih edebilirsiniz.


4. Yumuşaklık

Oturma odanız hareketli bir alan olduğu için yumuşaklık hissi de çok önemlidir. Yumuşak bir halı tercih etmeniz konforunuz açısından büyük fark yaratacaktır. Böylece çocuklarınız oyun oynarken yumuşak bir halı dokusu üzerinde keyifle vakit geçirebilirler.


Halı Seçimi - Basit Yol


Artık oturma odanız için halı seçmenin püf noktalarını keşfettiğinize göre, oturma odanız için mümkün olan en iyi halıyı bulma yolundasınız. Sadece ailenizin ve arkadaşlarınızın keyif alacağı bir halı seçmekle kalmayıp, evinize canlılık verecek bir halıda seçmiş olacaksınız.

 

Bohem stiliBohem tarzıDekorasyon önerileriDoğru halıHalı fikriHalı önerileriHalı önerisiHalı seçimiIskandinav stiliIskandinav tarzıKolay yolOturma odasıOturma odası halılarıOturma odası halısıUyumlu halı

2 Yorumlar

🔥 Доброго вечера,На имя выслали free билет на лото. Примите по ссылке > https://forms.yandex.ru/cloud/62eb57ce0f5484c5f9535cb0/?hs=bcfc2c3b240e81a1cc4a6e122979e8b5& 🔥

🔥 Доброго вечера,На имя выслали free билет на лото. Примите по ссылке > https://forms.yandex.ru/cloud/62eb57ce0f5484c5f9535cb0/?hs=bcfc2c3b240e81a1cc4a6e122979e8b5& 🔥

o8wsz5

🤍 Уведомляем,на вашу почту подготовили билетик на лото. Перейдите на официальном сайте >> https://forms.yandex.ru/cloud/62b71344c25bba4c3d308826/?hs=bcfc2c3b240e81a1cc4a6e122979e8b5& 🤍

🤍 Уведомляем,на вашу почту подготовили билетик на лото. Перейдите на официальном сайте >> https://forms.yandex.ru/cloud/62b71344c25bba4c3d308826/?hs=bcfc2c3b240e81a1cc4a6e122979e8b5& 🤍

s2mo5o

Yorum Yap